O Nas

Firma SIMON została założona w 2019 roku przez grupę ludzi mających kilkunastoletnie doświadczenie w branży wyrobów medycznych.

Obserwując brak dedykowanych rozwiązań na rynku w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa podróży dzieci z niepełnosprawnościami, postanowiliśmy stworzyć fotelik skrojony na miarę. Fotelik spełniający zarówno oczekiwania rodziców, jak i terapeutów. Fotelik podnoszący komfort podróżowania, zapewniający maksymalny poziom bezpieczeństwa i pozwalający utrzymać efekt terapeutyczny wypracowany podczas wielogodzinnych zajęć terapeutycznych.

O tym jak ważna jest właściwa stabilna postawa stojąca i siedząca oraz jak potrafi wzmocnić i utrzymać efekt terapeutyczny uzyskany podczas rehabilitacji przekonaliśmy się już nie jednokrotnie w naszej dotychczasowej pracy zawodowej.

Znając potrzeby dzieci niepełnosprawnych podjęliśmy wyzwanie stworzenia produktu zupełnie nowatorskiego, unikalnego w swojej klasie.

Kreśląc założenia projektowe w 2019 roku nie zdawaliśmy sobie sprawy w jak trudnych warunkach przyjdzie nam realizować projekt. Doświadczyliśmy zmian prawnych, lock-downów, trudności w pozyskaniu materiałów z powodu tak zwanych łańcuchów dostaw, braku dostępności niektórych usług, a mimo przeciwności motywacja i cel który nam przyświecał pozwolił osiągnąć zamierzony cel.

Nie zamierzamy się zatrzymać i w głowach mamy kolejne pomysły urządzeń, które poprawią komfort życia osób niepełnosprawnych.

YMEDIA.pl